Młodość a problemy z potencją

Do problemów z potencją można zaliczyć zarówno zaburzenia erekcji, jak i niemożność osiągnięcia orgazmu oraz przedwczesny wytrysk.

Problemy z potencją występują nie tylko u dojrzałych mężczyzn.

Może się wydawać, że młody wiek a problemy z potencją nie mają ze sobą związku. Jednak wśród chłopców i młodych mężczyzn występują one coraz częściej. Mogą się do tego przyczyniać coraz większe wymagania społeczeństwa dotyczące wyglądu i wieku inicjacji seksualnej, często prześmiewcze podejście rówieśników do osób które jeszcze nie mają “tego” za sobą, co wpływa na wysokie oczekiwania chłopców wobec samych siebie i duży stres wywołany obawą przed niespełnieniem wyidealizowanych wymagań partnerów. W konsekwencji występują problemy z erekcją, a ciągłe napięcie seksualne, zwiększane wszędzie obecnym seksem i jego nierealistycznym obrazem w filmach pornograficznych wiąże się także z przedwczesnym wytryskiem. Który także powoduje poczucie winy i zamyka to błędne koło.

Medycyna i psychologowie potrafią wspomóc lub całkowicie rozwiązać takie problemy, jednak zanim (i o ile w ogóle) osoba nimi dotknięta uda się po pomoc, jej życie może przewrócić się do góry nogami, a normalne funkcjonowanie może zostać wręcz niemożliwe. W przypadku chłopców jest to jeszcze trudniejsze, gdyż są w tym wieku niepewni i zagubieni w swojej seksualności.

Źródło artykułu: https://www.aptekakamagra.pl/

Leave a Comment

(0 komentarze/y)

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *